fbpx

Ovečka valaška prilákala rekordné množstvo návštevníkov

Facebook
Twitter
Email
Tlač
MAS Dolný Liptov má za sebou najúspešnejší ročník podujatia Po stopách ovečky valašky. Pre deti boli pripravené nové súťažné disciplíny, pod vedením skúsenej veterinárky si tiež vyskúšali ošetrovanie zvierat. 

Futbal, lukostreľba či prak. V Čutkovskej doline to druhú augustovú sobotu žilo športovými aktivitami. Postarala sa o ne Miestna akčná skupina (MAS) Dolný Liptov. Zorganizovala v poradí už 6. ročník obľúbenej akcie pre rodiny s deťmi pod názvom Po stopách ovečky valašky. 

 „Cieľom podujatia je priniesť na dolný Liptov aktivity, v rámci ktorých sa stretnú rodiny s deťmi, strávia spolu čas v krásnej prírode, zašportujú si. Ovečka je tiež príležitosťou na interakcie medzi rodinami,“ približuje štatutárny zástupca MAS Dolný Liptov Rastislav Horvát. 

Na deti čakali obmenené športové disciplíny. Bludisko, triafanie lopty do brány či streľba z praku. To, či majú dobrú mušku, si mohli vyskúšať aj pri lukostreľbe. Práve tá bola spomedzi ponúkaných aktivít favoritom.  

„Veľký záujem bol o streľbu z luku, súdiac aj podľa radu, ktorý sa vždy pred terčom vytvoril. Deti chceli skúsiť vystreliť šíp minimálne trikrát. Atraktivitu stanovišťa zabezpečili aj prítomní dobrovoľníci, herci z neprofesionálneho divadla, ktorí sa postarali o zábavný priebeh absolvovania aktivity,“ dopĺňa zástupkyňa MAS Veronika Mikulková. 

Po úspešnom zdolaní všetkých disciplín získali účastníci sľúbené odmeny, vrátane voľného vstupu do Obrova. Pripravený bol aj sprievodný program v podobe maľovania na tvár. 

Aktuálny ročník zaznamenal rekordnú účasť. „Tento ročník sa vydaril veľmi dobre, a môžeme úplne neskromne povedať, že to bol ročník s najväčšou návštevnosťou, akú sme kedy mali, čomu sa veľmi tešíme,“ sumarizuje Horvát. Odhadom sa do aktivity zapojilo dvesto detí. Posledné roky ich prichádzalo sto. 

 

 

Prezentácia zaujímavých Dolnoliptákov 

Pozvanie na podujatie prijala aj skúsená veterinárka Petra Fabová z kliniky PetsVET. Deťom vysvetľovala, ako sa majú starať o zvieratká či ako ich prípadne ošetriť. Na názorné ukážky so sebou priviedla aj živého figuranta. 

„Deti si na plyšových hračkách aj psíkovi mohli vyskúšať, ako sa zvieratkám ošetrujú labky, ako sa umývajú zuby, počúvali psí tlkot srdca, čo dokonca zaujalo aj rodičov,“ konkretizuje Mikulková . 

Ako ďalej dodáva, MAS zároveň chcela týmto spôsobom prezentovať šikovných a zaujímavých ľudí pôsobiach v regióne. Schopným Dolnoliptákom chce vyčleniť priestor aj v budúcich ročníkoch. 

Práve narastajúca účasť aj pozitívna spätná väzba od návštevníkov utvrdzuje miestnú akčnú skupinu v tom, že má zmysel v podujatí pokračovať. A podľa možností ho plánuje aj neustále zlepšovať. 

„Plány do budúcna sú veľké. Už teraz vieme, že mnohé aktivity zopakujeme, pričom ich portfólio rozšírime aj o nové. Podujatie vzbudzuje z roka na rok väčší záujem, budeme musieť logisticky posilniť náš tím, možno aj cez dobrovoľníkov,“ uzatvára Rastislav Horvát. 

Akciu bolo možné zrealizovať vďaka finančným prostriedkom z Nadácie SPP.

Zástupcovia MAS Dolný Liptov spolu s dobrovoľníkmi, ktorí sa pustili už do šiesteho ročníka obľúbenej akcie Ovečka Valaška.

 

Titulná fotografia a fotogaléria: MAS Dolný Liptov/Martin Buzna.

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content