fbpx

Remeslá naživo: Do Ružomberka prichádza jedinečná medzinárodná prezentácia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Tlač
Do centra dolného Liptova prichádza atraktívne podujatie, počas ktorého sa verejnosť bude môcť dotknúť ľudových remesiel a tradícií.

Takzvaný prezentačný deň ponúkne účastníkom možnosť zoznámiť sa s majstrovstvom remeselníkov zo Slovenska i Čiech, vidieť praktické ukážky výroby produktov či vymeniť si know-how. Akciu do Ružomberka premiérovo prináša Miestna akčná skupina Dolný Liptov (MAS DL).

Cieľom podujatia je ukázať príklady podpory a zachovania ľudových remesiel a tradícií v prihraničí, ako aj prehĺbiť spoluprácu medzi domácimi a českými remeselníkmi,” uviedol štatutárny zástupca MAS Rastislav Horvát s tým, že akciou chcú zároveň rozvíjať komunitu dolného Liptova. Program preto počíta aj s bohatou kultúrnou časťou, v rámci ktorej vystúpia zoskupenia FS Belanček, Tomáš Mikulka, Liptáčik, Džuky či Dance Galaxy.

Lásku k remeslám a tradíciám je potrebné vštepovať už odmalička, preto sme prichystali špeciálne pozvanie aj pre najmenších obyvateľov regiónu v podobe malých sprievodných aktivít,” dopĺňa Horvát. Popri stánkoch remeselníkov tak bude možné nájsť aj atrakciu maľovania na tvár alebo cukrovú vatu.

Prezentácia ľudových remesiel a tradícií sa uskutoční v piatok 27. 9. na pešej zóne pred Hotelom Kultúra. Stánky s remeslami čakajú na verejnosť od 9:00, sprievodný kultúrny program od 14:00. Akcia potrvá do 17:00.

Organizátorom podujatia je OZ „Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov“, pričom aktívne sa ho zúčastnia aj zástupcovia projektových partnerov: Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja n.o.; Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci; MAS Horný Liptov; Združenie obcí Horného Turca na ochranu životného prostredia; Místní akční skupina Opavsko, z.s.; Místní akční skupina Rožnovsko, z.s. Piatková verejná časť akcie nadviaže na neverejný workshop, ktorý o deň skôr v Ružomberku absolvujú zástupcovia MAS DL, projektových partnerov a pozvaní hostia. Podujatie sa koná v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika s názvom „Sieť inteligentných samospráv prihraničia“ (kód ITMS2014+: 304031C555).

 

Foto: Archív MAS DL 

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content