fbpx

Valné zhromaždenie Miestnej akčnej skupiny Dolný Liptov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Tlač
Valné zhromaždenie členov MAS sa konalo 7. 4 2022. Toto zhromaždenie bolo výnimočné, pretože sme sa stretli po 2 rokoch aj fyzicky a nielen prostredníctvom online komunikácie. Ďakujeme všetkým 40 členom MAS, ktorí si našli čas a prišli osobne!

Tento rok sa členovia MAS Dolný Liptov stretli 7. apríla v moderných priestoroch budovy YELL POINT na Bystrickej ceste. Hneď v úvode privítal srdečným príhovorom účastníkov valného zhromaždenia konateľ spoločnosti CIPI, s.r.o a člen MAS Peter Šrobár.

Na zhromaždení dostal priestor aj pozvaný hosť, a síce riaditeľ odboru regionálneho rozvoja Žilinského samosprávneho kraja Ing. Ján Pavlík, PhD., ktorý priblížil špecifiká nasledujúceho programového obdobia a možnosti financovania ako pre samosprávy, tak aj pre lokálnych podnikateľov.

Valné zhromaždenie bolo tento rok o niečo dôležitejšie, pretože sa konali aj voľby do Rady a Kontrolnej a revíznej komisie MAS. Kandidáti sa volili na päťročné funkčné obdobie, pričom do Rady MAS boli zvolení: starosta obce Lúčky – Branislav Hrbček, starosta obce Bešeňová – Ing. Martin Baran, starostka obce Liptovské Revúce – Mgr. Jana Šimová, starosta obce Liptovská Teplá – Milan Kašák, fyzická osoba podnikateľ –  Ing. Miloš Mišiak, predsedkyňa Poľnohospodárskeho družstva Liptovské Revúce – Ing. Anna Kováčiková, predsedkyňa Poľnohospodárskeho družstva Lisková-Sliače – Ing. Ivana Maitner Šafek, konateľ spoločnosti LSS, s.r.o. – Ing. Ľubomír Sidor a fyzická osoba – Ing. Rastislav Horvát.

Do Kontrolnej a revíznej komisie sa prebojovali kandidáti: starosta obce Likavka – Ing. Marián Javorka a starosta obce Švošov – Ing. Milan Široň, zástupca spoločnosti Černovské drevenice s.r.o. Peter Bačkor, konateľ spoločnosti Janiga – záhradníctvo s.r.o. Ing. Mário Janiga a fyzická osoba JUDr. Tomáš Klopta.

Staronovým a novozvoleným štatutárnym zástupcom (predsedom Rady MAS) sa stal Ing. Rastislav Horvát.

Všetkým zvoleným členom pracovných orgánov MAS gratulujeme!

 

V rámci Valného zhromaždenia sme sa venovali aj ďalším témam, a to napríklad plánovaniu rozpočtu, boli odprezentované aktivity, do ktorých sa MAS zapája ako žiadateľ (napr. program Interreg) a rovnako bola odprezentovaná prezentácia o stave čerpania finančných prostriedkov v rámci jednotlivých výziev a opatrení. Dokumenty si môžete pozrieť po stiahnutí:

Valné zhromaždenie pozvánka

Prehľad čerpania finančných prostriedkov v rámci opatrení

Animačné aktivity a aktivity zrealizované z externých projektov

Info o stave MAS Dolný Liptov

 

Fotogaléria valného zhromaždenia (zdroj MAS)

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content