fbpx

Vzácna cezhraničná spolupráca: Tvorcovia úspešných projektov si vymenili know-how

Facebook
Twitter
Email
Tlač
Vďaka ďalšiemu úspešnému projektu si vymenili príklady dobrej praxe. Takmer štyri desiatky Čechov získali v doprovode členov miestnych akčných skupín (MAS) dolného a horného Liptova užitočné poznatky, ktorými môžu viac rozhýbať domáci región.

Partneri z MAS Opavsko a MAS Rožnovsko navštívili Kolibu u Dobrého pastiera, Salaš Krajinka, Múzeum ručnej výroby papiera i Štôlňu Salvator. 

V Čutkovskej doline predstavil históriu územia i ružomberskej mestskej časti Černová majiteľ Koliby u Dobrého pastiera Patrik Habo, ktorý zároveň priblížil proces vzniku projektu výstavby kolíb a areálu. Zástupca Salaša Krajinka Erik Badánik zameral exkurziu na históriu a vznik zariadenia a výrobu lokálnych produktov. Skupina 36 Čechov so sprevádzajúcimi zástupcami liptovských MAS si pozrelo aj trvalú výstavu historických traktorov.

Múzeum ručnej výroby papiera v Ludrovej účastníkom výmeny odprezentoval odborný garant projektu Juraj Tóth. Zahraniční hostia privoňali nielen k historickým súvislostiam a strojom, ale boli svedkami aj samotného procesu ručnej výroby papiera, ktorý si mali možnosť sami vyskúšať.

V Nižnej a Vyšnej Boci organizátori otvorili tému tradičných obcí a v rámci príkladov dobrej praxe navštívili Štôlňu Salvátor. Príkladom využitia európskych fondov v rozvoji podnikania v oblasti poľnohospodárstva bola exkurzia na včelej farme Martina Piovarčiho. Dvojdňové výmenné podujatie doplnila aj prednáška z oblasti umenia, ktorú viedla riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy v Liptovskom Hrádku Eva Ohraďanová.

Spoločná výmenná aktivita zameraná na prenos príkladov dobrej praxe – úspešných projektov sa uskutočnila v dňoch v dňoch 17. a 18. októbra 2019.

Foto: Renata Veselská – MAS Opavsko

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content