fbpx

Vzácna cezhraničná spolupráca: Tvorcovia úspešných projektov si vymenili know-how

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Tlač
Vďaka ďalšiemu úspešnému projektu si vymenili príklady dobrej praxe. Takmer štyri desiatky Čechov získali v doprovode členov miestnych akčných skupín (MAS) dolného a horného Liptova užitočné poznatky, ktorými môžu viac rozhýbať domáci región.

Partneri z MAS Opavsko a MAS Rožnovsko navštívili Kolibu u Dobrého pastiera, Salaš Krajinka, Múzeum ručnej výroby papiera i Štôlňu Salvator. 

V Čutkovskej doline predstavil históriu územia i ružomberskej mestskej časti Černová majiteľ Koliby u Dobrého pastiera Patrik Habo, ktorý zároveň priblížil proces vzniku projektu výstavby kolíb a areálu. Zástupca Salaša Krajinka Erik Badánik zameral exkurziu na históriu a vznik zariadenia a výrobu lokálnych produktov. Skupina 36 Čechov so sprevádzajúcimi zástupcami liptovských MAS si pozrelo aj trvalú výstavu historických traktorov.

Múzeum ručnej výroby papiera v Ludrovej účastníkom výmeny odprezentoval odborný garant projektu Juraj Tóth. Zahraniční hostia privoňali nielen k historickým súvislostiam a strojom, ale boli svedkami aj samotného procesu ručnej výroby papiera, ktorý si mali možnosť sami vyskúšať.

V Nižnej a Vyšnej Boci organizátori otvorili tému tradičných obcí a v rámci príkladov dobrej praxe navštívili Štôlňu Salvátor. Príkladom využitia európskych fondov v rozvoji podnikania v oblasti poľnohospodárstva bola exkurzia na včelej farme Martina Piovarčiho. Dvojdňové výmenné podujatie doplnila aj prednáška z oblasti umenia, ktorú viedla riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy v Liptovskom Hrádku Eva Ohraďanová.

Spoločná výmenná aktivita zameraná na prenos príkladov dobrej praxe – úspešných projektov sa uskutočnila v dňoch v dňoch 17. a 18. októbra 2019.

Foto: Renata Veselská – MAS Opavsko

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content