fbpx

Leto s MAS Dolný Liptov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Tlač
Počas leta ste mohli vidieť tigra v Liptovskej Teplej, niekoľko rukojemníkov a Pachov po okolitých obciach, ale aj ovečku valašku v Čutkovskej doline. Miestna akčná skupina (MAS) Dolný Liptov pravidelne prinášala letné zážitky obyvateľom na dolnom Liptove.

„Prvotná idea projektu Dolnoliptovské kinobranie vznikla z potreby byť bližšie členským obciam, dať ľuďom zážitok, aby nás vnímali nielen starostovia, ale aj obyvatelia týchto obcí,“ priblížil Rastislav Horvát, predseda MAS. Ide o prvý ročník kina pod holým nebom, v rámci ktorého MAS Dolný Liptov pripravila deväť premietaní v obciach: Stankovany, Liptovská Teplá, Lúčky, Ludrová, Likavka, Liptovská Lúžna, Komjatná, Hubová a Švošov. Z filmov prevládali tituly Rukojemník a Pacho hybský zbojník, ale objavili sa aj Teória tigra, Skalní v ofsajde či Ženy v behu. Sériu premietaní ukončil posledný menovaný film dňa 3.9.  Starostovia obcí boli touto aktivitou nadšení, o čom svedčí aj obsadenosť všetkých dostupných víkendových termínov. Niektorí dokonca pre divákov zabezpečili aj malé občerstvenie.

„Podujatia tohto charakteru sú veľmi vítané. Na premietaniach sa takmer v každej obci zúčastnil veľký počet divákov rôznej vekovej kategórie a dúfam, že podobné príjemné zážitky budeme môcť ľuďom priniesť aj takto o rok,“ uviedla Veronika Mikulková, zástupkyňa MAS zodpovedná za tento projekt. Dolnoliptovské kinobranie bolo možné zrealizovať vďaka finančným prostriedkom z Európskej únie a Žilinského samosprávneho kraja.

Okrem premietania filmov zorganizovala MAS Dolný Liptov aj ďalšie už rokmi overené podujatie: Po stopách ovečky valašky. Tento rok sa uskutočnil už 5. ročník športového dňa pre deti, kde mohli tí najmenší súťažiť v rôznych disciplínach, zatancovať si s Dance Galaxy alebo si vypočuť rozprávku s divadelným štúdiom RosArt. Tento rok sa na podujatí zišlo viac ako sto detí a po absolvovaní všetkých disciplín získali sľúbenú odmenu, ktorou bol vstup do Obrova. Pre deti bolo ako sprievodný program zabezpečené aj maľovanie na tvár s Talentomatom.

„Ovečku valašku sme sa rozhodli priniesť tam, kde už bola, a to do Čutkovskej doliny. Práve tu rozvíjajú chov tohto špecifického plemena. Organizáciou podujatia sme tak chceli popri zábave prispieť k osvete a rozšíriť vedomosť o jeho existencii,“ priblížil zámer Rastislav Horvát.

Leto 2021 je pomaly za nami a zástupcovia Miestnej akčnej skupiny Dolný Liptov si želajú, aby popri náročnej úlohe vyhlasovania výziev pre súkromný a verejný sektor mohli priniesť stále viac obdobných podujatí a nekonečné zážitky aj v priebehu ďalších rokov.

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content