fbpx

REMESLÁ NAŽIVO: RUŽOMBEROK SI OPÄŤ ZOPAKUJE ÚSPEŠNÚ PREZENTÁCIU

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Tlač
Ružomberok naposledy zažil prezentáciu regionálnych značiek ešte pred pandémiou. Už čoskoro sa však zopakuje úspešné podujatie, na ktorom budú môcť návštevníci spoznať len tradičných producentov z územia Liptova, ale aj držiteľov regionálnych značiek z celej Slovenskej a Českej republiky.

Cieľom podujatia je podpora a zachovania ľudových remesiel a tradícií v prihraničí, ako aj prehĺbenie spolupráce medzi domácimi a českými remeselníkmi,” hovorí Rastislav Horvát, štatutárny zástupca Miestnej akčnej skupiny Dolný Liptov, ktorá organizuje prezentáciu šikovných remeselníkov,výsledok ich práce, ako aj samotných držiteľov regionálnych značiek v prihraničnom území.

Podujatie sa uskutoční v piatok 22. októbra 2021 od 9.00 do 16.00 hod. pred hotelom Kultúra v centre Ružomberka. MAS Dolný Liptov momentálne tiež organizuje odborný seminár “Metodika a prax zavádzania regionálnych značiek v CZ a SVK”, pomocou ktorého chce priniesť regionálne značky aj pre Liptákov. „Regionálna značka“ by bola dokladom pôvodu a kvality produktu, ktorý pochádza z nášho územia a je vytvorený domácimi obyvateľmi tradičnou technikou. Ide o produkt originálny, nevšedný a individuálny.

„Chceme poukázať na tradície, na ktorých stojí naša kultúra. Medzi ne bezpochyby patria ľudové remeslá, ktorými sa živili naši predkovia a zachovali si obrovskú hodnotu dodnes. Ich prezentácia má za cieľ spoznať a pomôcť uchovať ich pre našu a ďalšie generácie, ale aj prehĺbiť spoluprácu v prihraničí,“ dopĺňa Rastislav Horvát.

prezentácia regionálnych značiek ružomberok 2021

 

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content