fbpx

Akcia „po stopách ovečky valašky“ má za sebou už 7. ročník

Facebook
Twitter
Email
Tlač

Jedna z najobľúbenejších akcií leta – „Po stopách ovečky Valašky“ sa konala predposledný letný víkend v Čutkovskej doline. Športovo-zábavné aktivity na motívy života malej ovečky pritiahli do Čutkova opäť množstvo rodín s deťmi. Akciu pripravila Miestna akčná skupina (MAS) Dolný Liptov už po 7-my krát.

 

7 stanovíšť za lístok do areálu Obrovo

 Akciu otvoril štatutárny zástupca MAS Dolný Liptov Rastislav Horvát privítaním a predstavením aktivít.

Deti si v úvode vytvorili „ovečko-pas“, na ktorý museli nazbierať 7 pečiatok. Každú na jednom zo siedmych pripravených stanovíšť. Za vyplnený „ovečko-pas“ si prišli vytočiť svoju výhru na kolese šťastia.

Každé dieťa MAS Dolný Liptov odmenila lístkom so zvýhodneným vstupom do areálu Obrovo, občerstvením, aj malým darčekom. Pohostiť sa mohli skvelými koláčmi a meteníkmi z koliby Richtárka.

Počas akcie hrali sólisti z folklórneho zoskupenia Sliačanská sedmíčka.

 

Život malej ovečky

„ MAS Dolný Liptov prispôsobila zábavné aktivity všetkým vekovým skupinám. Za tie roky organizovania akcie už vieme, že prídu aj menšie detičky a snažíme sa všetko pripraviť tak, aby to zvládol naozaj každý“, povedala koordinátorka akcie Katarína Moravová z MAS Dolný Liptov.

Na zábavných stanovištiach deti hrabali seno, chodili „naslepo“ za zvukom zvončeka, maľovali na plagáty, triafali loptami zlého vlka a zdolávali prekážkovú dráhu. Všetky aktivity sa niesli v duchu života oviec na salaši, ktorý k Čutkovskej doline patrí.

 

Tradícia bude pokračovať

 Po stopách ovečky Valašky je jedna z najmilších akcií, ktoré v našom regióne robíme. Vždy sa do Čutkova veľmi tešíme,“ poznamenala manažérka MAS Iveta Kloptová. Taktiež potvrdila, že akcia bude pokračovať aj budúci rok: „Miestna akčná skupina Dolný Liptov bude v tradícii tejto akcie určite pokračovať. Aj o rok si popri povinnostiach s projektmi, ktoré v našom regióne pomáhame realizovať určite vytvoríme čas na akciu pre najmenších. Nabíja nás to energiou a vždy máme radosť, keď príde kopec detí, spoločne sa zabavíme a s rodičmi prehodíme pár slov.“

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content