fbpx

Alterna, spol. s.r.o – Nadstavba a stavebná úprava kancelárskych priestorov za účelom poskytovania nových služieb

Facebook
Twitter
Email
Tlač
Moderná nadstavba, kde sa poskytujú kvalitné služby súvisiace s alternatívnymi spôsobmi využívania energie. Alterna spol., s.r.o. rozšírila trh na dolnom Liptove o zaujímavé služby.

NADSTAVBOU PRIESTOROV VYTVORILI DVE NOVÉ MIESTA V REGIÓNE

Obnoviteľné zdroje energie sa právom tešia veľkej obľube a vzrastajúcemu záujmu. Dôvody sú ekologické, ale aj ekonomické. Spolu s týmto záujmom spoločnosti sa rozrastajú firmy, ktoré sa obnoviteľným zdrojom venujú. Príkladom je liskovská firma Alterna, ktorá vďaka svojmu rozšíreniu vytvorila v dolnom Liptove dve nové pracovné miesta. Prostriedky vo výške takmer 50 – tisíc EUR na nadstavbu pôvodného sídla získala z Miestnej akčnej skupiny (MAS) Dolný Liptov.

 Obnoviteľné zdroje naďalej podporuje aj štát

 Tepelné čerpadlá, solárne, fotovoltické a rekuperačné systémy – technické prvky budov, ktoré majú spoločného menovateľa, vlastne dvoch menovateľov. Prvým je, že využívajú obnoviteľné zdroje zo slnka, vzduchu, vody či zeme a premieňajú ich na energiu, ktorú potrebujeme. Druhým – že ich potrebujeme všetci. Všetci potrebujeme kúriť, svietiť, vetrať a nie len to. Zo všetkého najviac to potrebujeme robiť ekologicky.

Od roku 2015 štát poskytuje rôzne dotácie pri výbere práve týchto systémov v rámci projektu Zelená domácnostiam. Tento trend bude naďalej pokračovať – už teraz je projekt predĺžený do roku 2029 (www.zelenadomacnostiam.sk). Firmy zamerané na tuto problematiku rozhodne nebudú mať o zákazky núdzu.

Nadstavba s prínosom

Alterna, ako úspešný dodávateľ spomenutej techniky na trhu záujem o obnoviteľné zdroje energie vníma a reflektuje. Na rozšírenie firmy potrebovala ďalšie priestory. Pôvodnej budove, kde sídli, pribudlo celé jedno poschodie. Vybudovali sa tak kancelárske priestory a sociálne zariadenia.

Vďaka nadstavbe mohla firma vytvoriť dve nové pracovné miesta v regióne.

Prestavbu firma realizovala v náročnom čase pandémie. Podľa slov Dariny Hofericovej z Alterny sú finančné prostriedky z MAS pre podnikateľov práve v ťažkých časoch, akým pandémia bola, veľkou pomocou. Taktiež uviedla, že získanie prostriedkov z MAS bolo zásadným momentom pre rozhodnutie ísť do prestavby.

 

Projekt podporený v rámci prístupu LEADER cez Miestnu akčnú skupinu OZ „Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov“ : Nadstavba a stavebná úprava kancelárskych priestorov za účelom poskytovania nových služieb

Hlavným cieľom projektu je „Rozvoj podnikania a zvýšenie zamestnanosti v regióne“, a to prostredníctvom výstupov projektu stavebno-technického riešenia – nadstavby kancelárskych priestorov spoločnosti, ktorá vytvorí priestor pre dve nové pracovné pozície na poskytovanie nových služieb, skvalitnenie a rozšírenie súčasného portfólia.

Prijímateľ: alterna, spol. s.r.o.
Nenávratný finančný príspevok: 48 303,91 EUR
Výška finančnej podpory z EÚ: 48 303,91 EUR

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content