fbpx

Ocenili sme deti v našej výtvarnej súťaži Spájame sa pre rozvoj dolného Liptova

Facebook
Twitter
Email
Tlač

Výtvarná súťaž Spájame sa pre rozvoj dolného Liptova má za sebou svoj 8.ročník.

Určená je každoročne deťom materských, základných a umeleckých škôl nášho regiónu.

Tento rok boli vyhlásené témy Remeslá dolného Liptova a Moderný dolný Liptov.

Súťaž sme organizovali v spolupráci s pedagógmi Katolíckej Univerzity – Jozefom Zentkom a Silviou Kasčákovou, ktorí sú tiež hodnotiteľmi detských prác v súťaži. Okrem nich sa na hodnotení prác podieľali hostia z poľskej Univerzity Jana Długosza v Čenstochovej Ewa a Jerzy Pivowarski. O ich práci sa môžete viac dočítať na našom webe.

Slávnostnému vyhodnoteniu prác v súťaži, ktoré sa konalo na pôde Univerzitnej knižnice KU 15.mája, predchádzala výstava vybraných diel našich detí. Počas jedného týždňa mali návštevníci knižnice možnosť vidieť väčšinu diel, ktoré nám do súťaže prišli.

Vyhodnotenie moderovala manažérka MAS Dolný Liptov Iveta Kloptová. Ceny za výherné práce prišli spolu s hodnotiteľmi prác odovzdať aj členovia našej MAS – Ľubomír Sidor a starosta obce Liptovská Teplá Milan Kašák.

Hodnotitelia udelili v súťaži 3 miesta v každej kategórii a hlavnú cenu súťaže, ktorú získala Katka Siakeľová (8.r), žiačka Základnej školy na Bystrickej ceste v Ružomberku s dielom Jarná paša na dolnom Liptove.

Všetky umiestnenia autorov výherných prác nájdete v našej výsledkovej listine nižšie.

Počas vyhodnotenia vystúpili študentky KU Viktória Bednárová, Simona Čechová a Terézia Gelatková s hudobným programom a hrou na husle a zobcovú flautu.

Oceneným ešte raz srdečne blahoželáme. Za účasť v súťaži ďakujeme všetkým deťom, ktoré sa zapojili. Ďakujeme tiež pani učiteľkám, učiteľom aj rodičom za chuť zapojiť sa, ale najmä odhodlanie viesť deti k umeniu a tvoreniu. Za vašu trpezlivosť a snahu vyslovujeme v mene organizačného tímu súťaže veľké ĎAKUJEME!

Veríme, že sa spoločne môžeme tešiť na ďalší ročník súťaže, v ktorom opäť pripravíme nové témy z nášho regiónu.

Zatiaľ si môžeme nadchýnať aspoň spomienkami na 8. ročník vo forme pekných fotiek:

Vysledkova listina 2024

 

 

 

Pridajte sa

Dolný Liptov je región nekonečných možností. Využite ich a pridajte sa k aktívnej komunite,
ktorej záleží na rozvoji domova.
Lebo my všetci sme Dolný Liptov.

Skip to content